Антиќ и Ц. Звезда заглавија во поплавите во Атина пред мечот со Олимпијакос - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Антиќ и Ц. Звезда заглавија во поплавите во Атина пред мечот со Олимпијакос

Антиќ и Ц. Звезда заглавија во поплавите во Атина пред мечот со Олимпијакос

Ужасни временски услови ја парализираа Атина, а проблемите со поплавите ги почувствуваа и Перо Антиќ и останатите кошаркари на Црвена Звезда пред вечерашниот меч од Евролигата против Олимпијакос кој стартува од 20 часот.

Возењето на тимот на Душан Алимпијевиќ по враќањето од синоќешниот тренинг воопшто не беше пријатно, откако автобусот се најде во колона и повеќе од 30 сантиметри длабока „река“ по улиците на Атина.

Во Атина досега, поради поплавите, дури 15 лица го загубија животот, па денешниот дуел меѓу Олимпијакос и Црвена Звезда ќе почне со една минута молчење во чест на загинатите.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.