Антиќ го прати Вест „по семки“, па атрактивно заби - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Антиќ го прати Вест „по семки“, па атрактивно заби

Перо Антиќ одигра уште еден квалитетен меч за Атланта, целосно извршувајќи ги задачите зададени од стручниот штаб на дуелот против Индијана пејсерс. Антиќ постигна три тројки, а единствената реализација за два поени му беше максимално атрактивна, кога најпрвин го исфрли од игра својот директен чувар Дејвид Вест на линијата за три поени, за потоа одличната акција да ја круниса со фантастично забивање.

Погледнете ја прекрасна соло-акција на Антиќ…


Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.