Анталијаспор го ангажираше Леонардо за нов предводник на тимот - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Анталијаспор го ангажираше Леонардо за нов предводник на тимот

Анталијаспор го ангажираше Леонардо за нов предводник на тимот

Поранешниот тренер на Милан, Леонардо Араухо, ќе го предводи тимот на Анталијаспор. Бразилскиот стратег потпиша двегодишен договор со турскиот прволигаш.

Претсетаделот на турскиот клуб е презадоволен од ангажманот на искусниот тренер кој во минатото ги предводеше тимовите на Милан и Интер, додека има и искуство како спортски директор во ПСЖ.

„Пресреќни сме што имаме ваков квалитетен стратег како што е Леонардо. Во тимот имаме неколку европски ѕвезди како што се Самуел Ето, Самир Насри, Џереми Менез, а сега ќе имаме и голема ѕвезда на клупата. Леонардо ќе ни помогне да ги оствариме нашите цели“, вели Али Шафак Узтурк.

 

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.