Ангеловски: Летаа глави, се делеа пасоши, евтино ја продадовме националната гордост - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Ангеловски: Летаа глави, се делеа пасоши, евтино ја продадовме националната гордост

Stevan-vo-Danska

Поразот од Исланд очигледно боли многу, па исфрли на виделина и дел од личните ставови на ракометните репрезентативци. Бранислав Ангеловски прв отворено проговори и за проблемите и аномалиите.

„Разочаран сум од овој меч, но и севкупно од шампионатот бидејќи иако пласманот е солиден, верувам дека имавме сили за многу повеќе. Евтино ја продаваме националната гордост, она фантастично петто место од пред само две години. Непотребно летаа глави, се делеа пасоши на играчи и со самото тоа го нарушивме она што го имавме и што го градевме. Не бевме чисти пред Бога и затоа бевме казнети онаму каде најмногу не заболе, преку повредата на Наумче Мојсовски. На овој меч, погрешната измена на Прибак го сопре нашиот добар ритам и го сврте мечот“, изјави Ангеловски по поразот од Исланд, а потоа и додаде:

„Баш би сакал некој да ми каже ’Клајте голои’ на српско-хрватски“

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.