Андон Бошковски си замина од Еурофарм Работник - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Андон Бошковски си замина од Еурофарм Работник

Андон Бошковски си замина од Еурофарм Работник

Андон Бошковски не е веќе тренер на Еурофарм Работник. Тој одлучи да си замине од клубот, а како што информира Еурофарм Работник на својот официјален сајт, причиниоте се од лична и спортска природа на тренерот.

„РК Еурофарм Работник ја раскина соработката со досегашниот тренер г-дин Андон Бошковски. Причините за раскинување на соработката се од лична и спортска природа на тренерот. Раководството на РК Еурофарм Работник го прифати предлогот за раскинување на соработката. Клубот му се заблагодарува на Андон Бошковски за досегашната соработка и му посакува многу успеси во натамошниот дел од кариерата“, соопшти Еурофарм Работник.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.