Андон Бошковски помошник на Вујовиќ - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Андон Бошковски помошник на Вујовиќ

 Андон Бошковски во
претстојната сезона ќе му биде помошник на Веселин Вујовиќ на клупата на Вардар
про. Во изминатите неколку сезони, Бошковски беше дел од стручниот штаб на
актуелниот првак Металург. Но, тој не се вклопуваше во плановите на тренерот
Лино Червар и пред почетокот на подготовките за новата сезона беше ослободен од
обврските во тимот од Автокоманда.

Ваквата ситуација во Металург
иницираше негова преселба во ривалскиот табор под Кале. Покрај клупскиот
ангажман во Вардар про, Бошковски останува и помошник тренер на селекторот
Звонко Шундовски во стручниот штаб на македонската репрезентација пред настапот
на ЕП 2012 во Србија.

Покрај тренерот Бошковски
од ланскиот состав на Металург, летово во Врадар про се пресели и бекот Филип
Лазаров, а постои интерес кај „црвено-црните„ да дојде и репрезентативниот
пикер Стојанче Стоилов. Тој исто така не е по вкус на Червар. Лани Стоилов беше
на позајмица во Романија, а годинава
не доби
место во стручниот штаб на Металург.
 

 

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.