Анализа на магазинот ЕКИПА пред Фајнлфор на СЕХА лигата: Битка од клупата (Вујовиќ vs Червар) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Анализа на магазинот ЕКИПА пред Фајнлфор на СЕХА лигата: Битка од клупата (Вујовиќ vs Червар)

Со денешната полуфинална средба од Фајнлфор на СЕХА лигата, Вардар ПРО и
Металург го стартуваат периодот на меѓусебни екстра пресметки кои треба уште
еднаш да донесат потврда кој е кој на регионалната, но пред се на домашната
ракометна сцена.

 

Конечната пресметка за трофеите, всушност во голема мера
претставува продолжување на надмудрувањето на двете големи тренерски имиња,
Лино Червар и Веселин Вујовиќ. Факт е дека нијанси ќе решаваат околу конечниот
победник, а секако многу што ќе зависи од повлечените потези на двајцата
стратези од клупата.

 

Токму во очекување на денешниот натпревар од 19 часот во СЦ „Борис
Трајковски“, магазинот ЕКИПА пренесува детална анализа на тренерските
карактеристики на Веселин Вујовиќ и Лино Червaр преку директна споредба во
неколку клучни сегменти: Темперамент…, Искуство и успех…, Харизма…,
Македонски ракометари…, Работа со млади….

 

За дуелот меѓу
македонските ракометни гиганти но и дуелот од клупата меѓу истакнатите
тренерски имиња може да прочитате во спортскиот магазин ЕКИПА кој веќе е во
продажба…

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.