ФОТО НА ДЕНОТ: Албервииииил! - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

ФОТО НА ДЕНОТ: Албервииииил!

ФОТО НА ДЕНОТ: Албервииииил!

mec baner

Бевме сведоци на преемотивни 60 минути на теренот во Мец, период во кој нашите ракометари од блескав старт се доведоа на работ на амбисот, за на крајот да стигнат до толку посакуваното реми против Исланд.

Кире Лазаров повторно одигра капитенски, иако на момент изваден „од такт“ од аргентинските судии, македонскиот ас беше најдобар кога беше најпотребно, уште еднаш предводејќи го националниот тим кога беше најтешко.

Одиме во Албервил и сите сме задоволни поради тоа, од селектор и играчи преку новинари, не поради градот кој се наоѓа на француските Алпи (Лил и ракометен дуел со Франција на фудбалски стадион беше втората опција), туку поради фактот дека таму ќе се сретнеме со Норвешка. Ривалот е квалитетен и со голем раст во формата, но Македонија на овој мундијал покажа и квалитет, но пред се неверојатен карактер, за со верба во успех да се влезе во осминафиналето што ќе се игра в сабота.

„Нова Македонија“, и се е можно….

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.