Албанците пристигнаа во Македонија: Со 'сендвичи' покрај пат и полициска придружба... (ФОТО) - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Албанците пристигнаа во Македонија: Со ‘сендвичи’ покрај пат и полициска придружба… (ФОТО)

Албанците пристигнаа во Македонија: Со ‘сендвичи’ покрај пат и полициска придружба… (ФОТО)

Албанската репрезентација пристигна во Македонија каде вечерва ќе одработи еден тренинг во Скопје, пред утрешното заминување за Струмица во пресрет на дуелот со македонската селекција во квалификациите за СП 2018.

Албанците со автобус од Елбасан патуваа за Македонија, притоа патот, како што информира „Спортекспрес“, искористувајќи го и со застанување за краток ручек…

albancite so policiska pridrzuba

Албанската експедиција низ Македонија патуваше со полициска придружба, а дел од припадниците на македонската полиција, интересно, си искористија и момент за фотографирање со репрезентативците на соседната земја.

ФОТО: www.sportekspres.com

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.