Олстар-лудилото почна: Американците подобри од странците - Екипа
Сакај СПОРТ!   Читај Спорт!   Живеј СПОРТ!
Ekipa
Топ Вести
Ракомет
9/01/2018 17:58
Ракомет
9/01/2018 17:12
Ракомет
9/01/2018 15:55
Ракомет
9/01/2018 13:09

Олстар-лудилото почна: Американците подобри од странците

Олстар-лудилото почна: Американците подобри од странците

Олстар викендот во НБА-лигата што оваа година се одржува во Торонто традиционално стартуваше со „меч на ѕвезди во подем“, во кој екипите беа поделени на американски и странски кошаркари. На крајот, славеа Американците со 157-154, но фановите во Торонто имаа можност да уживаат во бројни атракции на кошаркарите од двете екипи.

Тројца кошаркари постигнаа по 30 поени, но улогата на МВП му припадна на Зек Лавин од Минесота, кој имаше и седум скокови, четири асистенции и една украдена топка.

Специјални гости на овој спектакл беа канадските тенисери Милош Раониќ и Џини Бушар.

Advertisement

Редакцијата на Екипа се оградува од сите коментари со навредлива и заканувачка содржина што ќе ги пласираат читателите. Воедно, бара од сите свои читатели да се воздржат од навреди по национална и верска основа. Таквите коментари ќе бидат повлечени.